KONST / Litografier / Färglitografi 9434017
*
nr 943 4017
Björn Berg
(1923-2008), Sverige
Färglitografi, Björn Berg (1923-2008), Kåkstad Rio de Janeiro, 85/300, 30 x 43, -77
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 februari 2015
kl 19:28:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 23:47:59
1
Vinnande bud
- Tema
16 feb
Grafik
På Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Björn Berg
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Läs mer om Björn Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn berg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:56
-
8036 Färglitografi
Lars Ã…berg. Signerad, numrerad 50/50, EA-upplaga (..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:36
-
8266 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:29
-
8053 Färglitografi
Lenny Clarhäll (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:51
-
8140 Färglitografi
May K León, i hängmattan. Signerad, numrerad Ea. F..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:57
*
Björn Berg
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Björn Berg
nr 943 4017
Björn Berg
(1923-2008), Sverige
Färglitografi, Björn Berg (1923-2008), Kåkstad Rio de Janeiro, 85/300, 30 x 43, -77
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 23:47:59 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
16 feb
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Björn Berg
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Björn Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn berg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45 -
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:56 -
8036 Färglitografi
Lars Ã…berg. Signerad, numrerad 50/50, EA-upplaga (..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:36
-
8266 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:29 -
8053 Färglitografi
Lenny Clarhäll (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:51 -
8140 Färglitografi
May K León, i hängmattan. Signerad, numrerad Ea. F..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:57